KURUMSAL

Hakkımızda

Solo Plant olarak Türkiye’deki orkide üretimi konusunda lider bir marka olma hedefi ile yola çıktık. “Tek Bitki” anlamına gelen Solo Plant, 1950’li yıllardan gelen süs bitkileri yetiştiriciliği tecrübesini Phalaenopsis orkide üretimine aktararak hem ülkemizde hem de yakın ülkelerdeki Phalaenopsis orkide ihtiyacını karşılamaktadır.

hakkimizda

Solo Plant olarak, 35.000’i kapalı cam sera olmak üzere 40.000 m2 alanda Phalaenopsis orkide üretimi yaparak ülkemizde süs bitkileri sektörü adına bugüne kadar yapılmış olan en büyük yatırımlardan birini gerçekleştirdik.

solo plant havadan görünüm

Doku kültüründen nihai ürüne kadar tüm süreçleri gerçekleştirebilen, Türkiye’deki tek firma olmanın gururunu yaşıyoruz.

uretim-sureci-gecis

Doğal kaynakları sürdürülebilir kullanarak ileri teknolojiye dayalı, altyapı sorunlarını çözmüş, örgütlülüğü ve verimliliği yüksek, etkin ve talebe dayalı üretim yapımız ile uluslararası rekabet gücünü arttırmaktayız.

laboratuvar

Güncel teknolojileri üretim süreçlerine adapte ederek verimi yüksek ve kaliteli üretim sağlamaktayız. Üretim tesislerimizde modern otomasyon teknolojileri sayesinde sulama, gölgelendirme, aydınlatma, ısıtma ve soğutma sistemleri ile bitkiler için en uygun iklim koşullarını sağlıyoruz.

gece solo plant

Kalitemizi en iyi seviyede standart hale getirebilmek için hijyen standartlarının son derece yüksek olduğu sera ve laboratuvar ortamlarımız ile tüm üretim sürecini steril koşullar altında gerçekleştirerek yakından takip ediyoruz.

solo plant lab çalışmaları

Solo Plant’ın amacı her zaman eşsiz ve en iyi kalitede orkideleri orkide severlere ulaştırmaktır. Böylelikle bizler, bakımı kolay ve uzun ömürlü orkideleri sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz.